Gıda Haberler SPOR

DARDANEL, KADIN GÜCÜNÜ SPORDA DA DESTEKLİYOR

Türkiye’de kadın iş gücünü ekonomiye kazandırmada önemli bir rol üstlenen Dardanel, sporda da kadını destekleyen farkındalık adımlarıyla yoluna devam ediyor. Dardanel, bu sezon çalışmalarına başlayan Çanakkale Dardanel Spor Kadın Futbol Takımı ile ülkemizde bu branşın gelişmesine katkı sağlayacak.

Türkiye’nin ilk konserve ton balığı üretici markası Dardanel, toplam 1.657 kadın çalışanıyla Türkiye’de kadın istihdamına ağırlık veren şirketlerin ilk sıralarında yer alıyor. Kurulduğu yıldan itibaren binlerce kadını istihdam ederek ekonomiye kazandıran Dardanel, kadın gücüne verdiği önemi şimdi de futbola taşıyor.

Bu sezon kurulan Çanakkale Dardanel Spor Kadın Futbol Takımı, Avrupa ile ülkemizde aynı anda hızla gelişim gösteren kadın futbolu branşında, Türkiye Futbol Federasyonu 3.Ligi’nde mücadele edecek. Takımda; 17-26 yaş arasında, çoğu üniversitelerin spor bilimleri fakültelerinde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde öğrenim gören, futbol ve başka branşlarda da antrenörlük belgelerine sahip çoğu Çanakkaleli 22 kadın futbolcu yer alıyor.

Çanakkale Dardanel Spor sportif direktörü Deniz Ünver’in çalıştırdığı Kadın Futbol Takımı, şampiyonluk hedefiyle kendi tesislerinde antrenmanlarını sürdürüyor. Kadın takımında Ünver’in dört yardımcısından birisi takımın performans antrenörü Çanakkaleli Büşra Atak. Atak, sezon başından bu yana hem erkek takımının hem de kadın takımının başarısı için ter döküyor. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Read More